Islak Kek, Islak Kek Tarifi

Öne çıkarılmış

 

Islak Kek sitemizde güzel bir Islak Kek yapmanın püf noktalarını öğreneceksiniz.

Islak Kek Tarifimizi baştan sona kadar güzel bir şekilde dinlerseniz eminim ki çok güzel bir Islak Kek yapacaksınız. Öncelikle Islak Kek tarifimizde malzemelerimizi vereceğiz. Bu malzemeler her evde olabilecek türden malzemelerdir. Islak Keki kolay kek tarifleri içerisinde de görebilirsiniz yapması , dinlerseniz çok kolay gelecektir.

Islak Kek tarifinde malzemeler üzeri içinde ayrıdır. Tarifi dikkatli takip ederseniz Islak Kek Tarifini uygulayarak güzel bir  Islak Kek yapacaksınız.

Islak kek tarifi malzemeleri 

  • 4 Adet Yumurta
  • 2 Su Bardağı Un
  • 2 Su Bardağı Şeker
  • 2 Su Bardağı Süt
  • 3 Çorba Kaşığı Kakao
  • 200 Gram Eritilmiş Tereyağı
  • 1 Çay Bayrdağı SıvıYağ (zeytinyağ)
  • 1 Paket Vanilya Ve Kabartma Tozu

 

Islak Kek Tarifi Üzeri İçin

  • 200 Gram Çiğ Krema
  • 80 Gram Bitter Çikolata

 

Islak Kek Tarifi Yapılışı

Islak Kekimiz için gerekli olan malzemeleri yazdık şimdide yapılışına geçiyoruz. Yapılışını çok dikkatli dinlemenizi öneriyorum. Güzel bir Islak Kek için tarife sadık kalmanız gerekmektedir.

1. Adım -) Öncelikle Sıvı malzemelerimizi bir kaba koyarak karıştırmaya başlıyoruz. Ancak yumurta hariç. Yani 200 Gram eritilmiş tereyağı, 2 su bardağı süt , 2Su bardağı şeker , 1çay bardağı sıvı yağ.  Bu malzemeleri bir kaba koyarak iyice karıştırıyoruz.

2. Adım -) 1.adımdaki uygulamayı iyice karıştırdıktan sonra kakaomuzuda karşıma ilave ediyoruz. Karışım kakao rengine gelene kadar karıştırıyoruz. çok uzun müddet karıştırmanızada gerek yok bu adımda.

3. Adım -) Karışımımıza kakaomuzuda ilave ettikten sonra 1 bardağa bu karışımı döküyoruz. Çünkü bunu daha sonra üzerinde kullanacağız. karışım kabından ayrı bir bardağa karışımı döküyoruz. ( karışımın hepsini değil sadece 1 bardak ayıracaksınız. )

4. Adım -) 4 Adet yumurtamız malzemelerimizin içerisinde vardı. Bu yumurtaları bir kaba kırarak karıştırın daha sonra ise karışıma ilave edin. Yumurtalarla birlikte karışımı biraz karıştırın.

5. Adım – ) 2 Su Bardağı Unu , 1 paket vanilyamızı ve 1 paket de kabartma tozumuzu karışıma ilave ediyoruz ve iyice karıştırıyoruz.

6. Adım – ) Karışımı kek kalıbına koymaya geldi sıra. Kek kalıbımız yağlanmış ve unlanmış olması gerekiyor. Kek kalıbına hazırlamış olduğumuz kek harcını döküyoruz ve fırına yerleştiriyoruz. Fırında dikkat etmeniz gereken fırının daha önce ısıtılmış olması ve Fırın derecesinin 160 derece olmasıdır.

7. Adım -) Sos yapımı; Kekimiz fırında iken bizde Çiğ kremeyi ısıtmaya başlıyoruz ve ısıttıktan sonra ise bitter çikolatamızıda ilave edip eritiyoruz. Çiğ krema ısınmadan çikolatayı içine koymayın. çikolata kremanın sıcağı ile karıştırarak eriteceğiz çünkü. Çikolatayı krema ile erittikten sonra 1Su bardağı ayırdığımız kek harcını da krema çikolata karışımına ilave ediyoruz ve az daha ısıtarak karıştırıyoruz.

8. Adım – ) Kekimiz fırında ortalama olarak 35dk durduktan sonra çıkarıyoruz. Çıkardığımız keki 3-4 dakika dinlendirdikten sonra 7. adımda yaptığımız sosu ekliyoruz. Sosu eklemeden önce kekin üzerinde kürdan ile küçük delikler açabiliriz. sosun kekin içerisine girerek daha lezzetli olmasını sağlayacaktır.

Islak kekimiz artık hazır. afiyetle yiyebilirsiniz  :)

Islak Kek Resimleri

islakkektarifi 1 Islak Kek, Islak Kek Tarifi islakkektarifi 2 Islak Kek, Islak Kek Tarifi islakkektarifi 3 Islak Kek, Islak Kek Tarifi